Článek

Kooperační hry

Současný svět potřebuje osobnosti, kteří dokáží vzájemně spolupracovat a řešit přicházející problémy. Lidi, kteří se přes různé názory dokáží shodnout a účelně vyřešit situaci, která se před nimi naskytla. Dopřejme i dětem, aby se dostali do různých rolí v rámci skupiny a pomocí zábavných her si vyzkoušeli, jak obstojí. Skupina je postavena před výzvy – dochází k formování, každý zaujímá své místo a jedinec při řešení takového úkolu nemá šanci uspět sám.

 

Všichni členové musí spolupracovat, iniciovat nápady a cesty jak problém vyřešit. Ano – přicházejí nezdary – po nich další pokusy, nápady, poučení se z předešlých chyb a hledání nových cest. Ale i to je součástí průpravy dětí pro život, vždyť kdo z nás prošel životem bez nezdarů? A když necháme děti, aby našli svou cestu k cíli, svou cestu, jak si v rámci skupiny prosadit názor, necháme děti, aby si samy přišli na to, že bez spolupráce k cíli nedojdou – zjistí, že i překážky na první pohled nepřekonatelné se stávají ve společnosti kamarádů zvladánutelné, a že je zábava ne jen porážet ostatní v soutěžích, ale že se může zábavou stát i to, že společně pijmeme ýzvu a porazíme poblémy, které se před námi naskytly.
Jen málokdo z nás touží jíž životem sám. Většina z nás cítí potřebu být součásti nějaké skupiny, týmu – ať už pracovního či jakéhokoliv jiného a každý z nás chce být v tomto týmu také platný a užitečný.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Kategorie blogu

Nejčtenější články

Blog

Další články

Kategorie blogu

Nejčtenější články